Burs Veren Kurumlar, Vakıflar ve Dernekler

HomeÖğrenciler İçin

Burs Veren Kurumlar, Vakıflar ve Dernekler

Üniversite öğrencileri için 2018-2019 eğitim öğretim yılında burs veren kurumlar, vakıflar ve derneklerin sıralı tam listesi burada. KYK burs başvurul

Öğrenci Değişim Programları İle Hayallerinizi Gerçekleştirin!
Farabi Öğrenci Değişim Programı
Erasmus Öğrenci Değişim Programı
Mevlana Öğrenci Değişim Programı

Üniversite öğrencileri için 2018-2019 eğitim öğretim yılında burs veren kurumlar, vakıflar ve derneklerin sıralı tam listesi burada. KYK burs başvuruları hala başlamamış olsa da diğer burs veren kurumların listesini bu sayfada bulabilirsiniz.

Türkiye’ de üniversite öğrencilerine yönelik pek çok burs veren kurum, vakıf ve dernek mevcut. Burs veren kurumlar çeşitli başvuru koşullarına sahip. Üniversite öğrencileri için zorlayıcı bir süreç olsa da, burs almak için bu zorluklara katlanmak gerekli. Bu zorlu süreçte size yardımcı olmak için 2018 yılında burs veren kurumların bir listesini hazırladık.

Burs Veren Kurumlar

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM Bursu

Vakflar Genel Müdürlüğü 2018-2019 öğretim yılında üniversite öğrencilerine yönelik burs imkanı sağlamaktadır. Burs alınan ilk yıl 4 ay (ocaktan mayısa) sonraki yıllar 8 ay (ekimden mayısa) olmak üzere aylık 250 TL burs ödemesi yapıyor. Bu yıl başvurular 15 eylül ile 30 ekim tarihleri arasında yapılacak.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursu - VGM Burs

Vakıflar Genel Müdürlüğü Bursu – VGM Burs

Daha fazla bilgi ve başvuru için kurumun resmi internet sitesini (www.vgm.gov.tr) ziyaret edin.

Tekfen Vakfı Bursu

Tekfen Vakfı 2018-2019 yılı itibariyle 500 öğrenciye burs olanağı sağlayacaktır. Tekfen bursu hakkında daha fazla bilgi için www.tekfenburs.org adresini ziyaret edin.

ÇYDD Bursu

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği her yıl ilköğretim ve üniversite öğrencilerine yönelik burs sağlıyor. Burs olanakları için www.cydd.org.tr internet adresini ziyaret edin.

TEV Bursu

50. yılını kutlayan Türk Eğitim Vakfı (TEV) üniversite öğrencilerine burs veriyor. Ayrıca TEV yüksek lisans ve doktora ile meslek liselerine de burs olanağı sağlayan bir vakıf. Bu yıl burs başvuruları 1-30 eylül tarihleri arasında alınıyor. TEV burs başvurusu için burs.tev.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Anadolu Vakfı Bursu

Anadolu Vakfı bursu başvuruları her yıl 1-30 eylül tarihleri arasında Anadolu Vakfı’ nın web sitesi üzerinden yapılır. Anadolu Vakfı burs başvurusu sonuçları aralık ayında açıklanır ve bursiyerlere ilk ödeme ocak ayında yapılır. Daha fazla bilgi ve başvuru için anadoluvakfi.org.tr adresini ziyaret edin.

Sabancı Vakfı Bursu

Sabancı Vakfı bursu her yıl 400 yeni öğrenciye verilmektedir. Sabancı Vakfı bursunda üniversite ve taban puan kısıtlamaları mevcuttur, bu yıl son başvuru tarihi 14 ekim olarak belirlenmiştir. Burs koşullarını öğrenmek ve başvuru yapmak için www.sabancivakfi.org adresini ziyaret edin.

Vehbi Koç Vakfı Bursu

Vehbi Koç Vakfı bursu belirli üniversitelerin öğrencilerine yönelik bir burstur. Vehbi Koç Vakfı bursu hakkında daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak için www.vkv.org.tr adresini ziyaret edin.

Mehmet Zorlu Vakfı Eğitim Bursu

Mehmet Zorlu Vakfı her yıl ortalama 2000 öğrenciye eğitim bursu vermektedir. MZV bursu hakkında daha fazla bilgi ve başvuru için www.mzv.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

YEKÜV Bursu

21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı İstanbul’ daki üniversitelerde kayıtlı lisans öğrencilerine burs imkanı sağlıyor. YEKÜV bursu başvurular 2-4 ekim tarihleri arasında yapılacak, başvuru için www.yekuv.org sayfasını ziyaret edin.

Elginkan Vakfı Bursları

Elginkan Vakfı her yeni öğretim yılında 175 öğrenciye burs olanağı sağlamaktadır. Elginkan Vakfı bursu aylık 400 TL’ dir. Burs başvurusu yapmak için www.elginkanvakfi.org.tr adresini ziyaret edin.

COMMENTS

WORDPRESS: 0