Bursu – Kredisi Yatmayanlar Ne Yapmalı?

Bursu – Kredisi Yatmayanlar Ne Yapmalı?

Ekim ayında KYK bursu yada kredisi yatmayanlar ne yapmalı? KYK bursu ödenmeyenler nereye başvurabilir?

KYK burs ve kredilerin devamı için her yıl eylül-ekim aylarında YÖKSİS üzerinden öğrencilerin bilgilerini kontrol eder ve yeni eğitim öğretim yılında burs / kredi ödemelerini yapmaya devam eder. YÖKSİS’ te öğrencilik durumunda bir değişiklik olan yada pasif olarak görünen öğrencilerin ödemeleri yapılmaz.

Ekim ayında burs yada krediniz ödenmediyse bu YÖKSİS’ te öğrencilik durumunuzun pasif olmasından kaynaklıdır. Bu bilgileri sisteme üniversitenizin öğrenci işleri birimi kaydeder. Dolayısı ile henüz güncellenmemiş, pasif olarak yada yanlış bilgilerle kaydedilmiş bilgilerinizden dolayı ekim ayı burs / kredi ödemeniz yatırılmamıştır.

Peki Bursu / Kredisi Yatmayanlar Ne Yapmalı?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi üniversitenizin öğrenci işleri birimi YÖKSİS’ e bilgilerinizi kayıt eder. Bu bilgilerde hata olması durumunda öğrenci işleri birimi ile görüşüp bilgilerinizin güncellenmesini talep edebilirsiniz.

Bilgilerinizin güncellenmesi ve sistemde tekrar aktif olarak görünmeniz durumunda ödenmeyen ekim ayı burs yada krediniz kasım ayında ekim ile birlikte 2 aylık olarak ödenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir