DGS için KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır

DGS için KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır

Dikey Geçiş Sınavı – DGS için KYK burs başvurusu nasıl yapılır, DGS KYK burs başvuruları ne zaman yapılır sorularını bu haberimizde yanıtlayacağız.

DGS için KYK burs yada öğrenim kredisi başvurusu için 2 farklı durum mevcut, bu durumları ve duruma göre nasıl KYK burs başvurusu yapabileceğinizi aşağıda açıklamaya çalıştık.

Daha önce burs / kredi almayanlar

2 yıllık yüksek öğrenime devam ederken KYK bursu yada öğrenim kredisi almayanlar genel kontenjan üzerinden başvurularını yapacaktır. Yani 2 yıllık öğrenime devam ederken burs yada kredi almadıysanız ve şimdi en az 4 yıllık bir yüksek öğrenim programına DGS ile kayıt olduysanız, www.kyk.gov.tr giriş sayfasında bulunan başvuru adımlarını takip ederek e-devlet üzerinden burs başvurusu yapabilirsiniz.

Daha önce burs yada kredi alanlar

2 yıllık yüksek okula devam ederken burs yada kredi alan öğrenciler DGS ile en az 4 yıllık bir programa geçiş yaptıklarında burs yada öğrenim kredisinin devam ettirilmesi için dilekçe vermeleri gerekmektedir. Bu durumdaki öğrenciler için e-devlet üzerinden başvuru yapma imkanı yoktur.

DGS için KYK burs başvuruları

2. durumdaki öğrencilerin DGS için KYK burs başvurusu için dilekçe hazırlamanız gerekmektedir. Dilekçe örneğini indirmek için buraya tıklayın. Ayrıca bu dilekçe ile birlikte DGS sonuç belgenizi ve yeni okulunuzdan kayıt yaptırdığınız tarih ve sınıfınızı (burs için 3.sınıf) gösterir belge (öğrenci belgesi) de göndermeniz gerekmektedir. Bu dilekçeyi Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’ ne göndermeniz gerekmektedir.

DGS öğrencileri için KYK burs yada öğrenim kredisi başvurusu hakkında daha fazla bilgi için KYK çağrı merkezini arayabilirsiniz. KYK iletişim ve adres bilgileri için yada KYK dilekçe örnekleri için ilgili linklere tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir