DNS Adresi Çözümlenemiyor Hatası

DNS Adresi Çözümlenemiyor Hatası

KYK Wifi DNS adresi çözümlenemiyor hatası ile karşılaşıyorum, ne yapmalıyım? KYK DNS adresi çözümlenemiyor hatasının çözümü nedir?

DNS yada IP değiştirecek bir uygulama / yazılım / yöntem kullanıyorsanız devre dışı bırakmanız gerekiyor. Cihazı yeniden başlattıktan sonra sorun kalmayacaktır. Opera gibi yerleşik VPN bulunduran tarayıcılarda bu özelliğin kapalı olduğuna emin olmalısınız. IP ve DNS ayarlarının otomatik ayarda olması gerekir.

Daha once pek çok kez belirtmiştik. DNS adresi yada IP değiştirmek kyk wifi de bağlantı sorunu yaşamanıza sebep olur. Bu sebeple DNS değiştiren yada Proxy, VPN yazılımları kullanmamanızı tavsiye ederiz. Eğer sistemde genel bir problem yoksa DNS adresi çözümlenemiyor hatasının sebebi bu tür bir değişiklik yapmaktır, değişen ayarları kaldırdığınızda sorun çözülecektir.

Android cihazlarda değişen wifi ayarlarını sıfırlamak için Ayarlar > Gelişmiş Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla yolunu takip ederek ekrana gelen ayarları sıfırla düğmesine dokunarak tüm wifi ayarlarını ilk haline geri döndürmüş olursunuz.

iPhone cihazlarda ağ ayarlarını sıfırlamak için Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla yolunu takip edip ayarları varsayılan özelliklere geri döndürebilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra cihazınızı yeniden başlatıp kablosuz ağa bağlanabilirsiniz. Diğer KYK wifi sorunları için linke tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir