Farabi Öğrenci Değişim Programı

Farabi Öğrenci Değişim Programı

Farabi öğrenci değişim programı, YÖK’ün desteği ile yurt içinde farklı bir yükseköğretim kurumunda öğrenimini devam ettirmeyi veya öğretim görevlilerinin değişimini destekleyen değişim programıdır. Farabi değişim programları ile bir veya iki yarıyıl değişim yapılabilmektedir.

Farabi Bursu

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı için Farabi Öğrenci Değişim Programı kapsamında en fazla 8 ay süreyle 700 TL burs verecek olan üniversiteler:

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi – Ağrı, Ardahan Üniversitesi – Ardahan, Batman Üniversitesi – Batman, Bayburt Üniversitesi – Bayburt, Bingöl Üniversitesi – Bingöl, Bitlis Eren Üniversitesi – Bitlis, Erzincan Üniversitesi – Erzincan, Gümüşhane Üniversitesi – Gümüşhane, Hakkâri Üniversitesi – Hakkâri, Iğdır Üniversitesi – Iğdır, Mardin Artuklu Üniversitesi – Mardin, Munzur Üniversitesi – Tunceli, Muş Alparslan Üniversitesi – Muş, Siirt Üniversitesi – Siirt, Şırnak Üniversitesi – Şırnak.

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı için Farabi Değişim Programı kapsamında diğer devlet üniversitelerine 4 ay süreyle 500 TL burs verilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir