Kullanıcı Aktif Değil Hatası

HomeWifi KYKUncategorized

Kullanıcı Aktif Değil Hatası

KYK wifi giriş ekranımda "kullanıcı aktif değil" hatası ile karşılaşıyorum, ne yapmalıyım? Bu hatanın sebebi ve çözümü nedir? KYK wifi sistemine giri

Zaman Aşımı Hatası
DNS Adresi Çözümlenemiyor Hatası
Yurt/Birim Bilgisi Wifi Sisteminde Eşleşmedi Hatası
Maksimum Giriş Hakkınız Doldu Hatası
KYK Wifi Şifremi Unuttum

KYK wifi giriş ekranımda “kullanıcı aktif değil” hatası ile karşılaşıyorum, ne yapmalıyım? Bu hatanın sebebi ve çözümü nedir?

KYK wifi sistemine giriş yapmaya çalıştığınızda karşılaştığınız kullanıcı aktif değil hatasının çeşitli sebepleri var. Daha önce KYK internetini sorunsuz kullanıyorken bu hata ile karşılaşmaya başladıysanız, aylık kullanım kotasını doldurmuş olabilirsiniz. İdareye başvurup hesabınızın aktifleştirilmesini isteyebilirsiniz. Hesabınızın yeniden aktifleşmesi ay sonunu bulabilir. Geçtiğimiz yıl her kullanıcıya aylık kota uygulanmaya başlandı, bu sebeple yüksek download miktarları bu hata ile her ay karşılaşmanıza sebebiyet verir.

KYK yurtlarına yeni kayıt olduysanız ve e-devlet üzerinden şifre oluşturduğunuz halde “kullanıcı aktif değil” hatası ile karşılaşıyorsanız e-devlet üzerinden yaptığınız işlemlerle ilgili bir sorun çıkmış olabilir. Öncelikle bunu kontrol edin. Sorun yoksa 1-2 saat içerisinde bu sorun çözülecektir. Bu bekleme süresi, bilgilerinizin KYK wifi sistemine aktarılması için gerekli olan süredir.

Ancak 1 gün geçtiği halde hala giriş yapamıyorsanız idareye başvurup hesabınızın açılmadığını iletin, çözeceklerdir.

COMMENTS

WORDPRESS: 5
 • comment-avatar
  Kübra 2 sene ago

  Ben KYK wifisine bağlanmıyorum DNS hatası veriyor

 • comment-avatar
  Yağmur 1 sene ago

  Şifrem ve kullancı adım doğru yazdığım ve tüm adımları doğru yaptığım halde kullancı yanlış diyor.

 • comment-avatar
  Miray 1 sene ago

  Genciz bizden izin aldım ve izin sürem dolmadan tekrar izin girmek için sisteme girdiğimde aktif üyelik bulunamadı yazısı beliriyor

 • comment-avatar
  Kübra 1 sene ago

  Kota süreniz dolmuştur diyor, ama giriş yaptığımda İnternete ulaşım sağlayabiliyor bi sıkıntı söz konusu mu?