Kullanıcı Aktif Değil Hatası

Kullanıcı Aktif Değil Hatası

KYK wifi giriş ekranımda “kullanıcı aktif değil” hatası ile karşılaşıyorum, ne yapmalıyım? Bu hatanın sebebi ve çözümü nedir?

KYK wifi sistemine giriş yapmaya çalıştığınızda karşılaştığınız kullanıcı aktif değil hatasının çeşitli sebepleri var. Daha önce KYK internetini sorunsuz kullanıyorken bu hata ile karşılaşmaya başladıysanız, aylık kullanım kotasını doldurmuş olabilirsiniz. İdareye başvurup hesabınızın aktifleştirilmesini isteyebilirsiniz. Hesabınızın yeniden aktifleşmesi ay sonunu bulabilir. Geçtiğimiz yıl her kullanıcıya aylık kota uygulanmaya başlandı, bu sebeple yüksek download miktarları bu hata ile her ay karşılaşmanıza sebebiyet verir.

KYK yurtlarına yeni kayıt olduysanız ve e-devlet üzerinden şifre oluşturduğunuz halde “kullanıcı aktif değil” hatası ile karşılaşıyorsanız e-devlet üzerinden yaptığınız işlemlerle ilgili bir sorun çıkmış olabilir. Öncelikle bunu kontrol edin. Sorun yoksa 1-2 saat içerisinde bu sorun çözülecektir. Bu bekleme süresi, bilgilerinizin KYK wifi sistemine aktarılması için gerekli olan süredir.

Ancak 1 gün geçtiği halde hala giriş yapamıyorsanız idareye başvurup hesabınızın açılmadığını iletin, çözeceklerdir.

“Kullanıcı Aktif Değil Hatası” için 3 Yorum Yazılmış

  1. Şifrem ve kullancı adım doğru yazdığım ve tüm adımları doğru yaptığım halde kullancı yanlış diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir