KYK Burs Başvuruları Başladı

KYK Burs Başvuruları Başladı

2018 KYK burs başvuruları başladı. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu burs ve kredi başvuru süreci başladı! KYK burs başvuruları hakkında bilgi ve başvuru yapmak için gerekli bilgi bu sayfada.

Yüksek öğrenim öğrencileri için çok önemli olan KYK bursu ve öğrenim kredisi başvuruları her yıl olduğu gibi bu yılda e-devlet üzerinden alınacak. Başvurular için son tarih 21 Ekim 2018 pazar günü saat 23:59. Bu tarihten sonra başvuru yapmak mümkün olmayacak.

KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

KYK burs başvurusu nasıl yapılır başlıklı makalemizde başvuru adımlarını dikkat edilecek konuları ayrıntılı olarak anlattık. Bilgi almak için linki tıklayabilirsiniz.

KYK Burs Başvuruları 2018

Kredi ve Yurtlar Kurumu resmi sitesinde burs başvuruları ile ilgili detaylı bilgiler içeren bir sayfa yayınladı. Burs başvurusu yapmadan önce açıklamaları dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Başvuru yapmak için tıklayın!

Başvurular için e-devlet üzerinden Gençlik ve Spor Bakanlığı hizmetlerinden “Burs / Öğrenim Kredisi Başvurusu” sayfasından yapılacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta yurt içinde, KKTC’ de ve yabancı ülkelerde öğrenim görenler için ayrı ayrı başvuru sayfaları mevcut. Türkiye’de bir üniversitede okuyanlar için “Yurt İçinde Üniversite Okuyan Öğrencilerin Burs/Öğrenim Kredisi Başvurusu” sayfasını kullanmaları gerekmektedir.

KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KYK burs başvuru sonuçlarının kasım ayında açıklanması ve ilk burs ve kredi ödemelerinin aralık ayında yapılması bekleniyor.

KYK burs başvuruları esnasında burs çıkmadığı durumda öğrenim kredisi talep eden öğrenciler için daha önce paylaştığımız öğrenim kredisi ve rektörlük bursu konularında bilgi almak için ilgili linklere tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir