KYK Dilekçe Örnekleri

KYK Dilekçe Örnekleri

KYK dilekçe örnekleri ve bu dilekçelerin hangi durumlarda kullanılacağını bu haberde bulabilirsiniz. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu – KYK dilekçe örneklerini bu sayfadan indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dilekçe örneğini dikkatlice doldurduğunuza emin olmadan göndermeyiniz.

Burs / Kredi Almak İstemiyorum

Burs yada kredi alırken bu hakkınızdan vazgeçmek istediğinizde KYK dilekçe no 1‘ i doldurup aşağıda belirtilen KYK Genel Müdürlüğü adresine gönderebilirsiniz.

Vazgeçtiğim Burs / Kredimi Almak İstiyorum

Daha önce almaktayken vazgeçtiğiniz kredinin tekrar ödenmeye başlanması için dilekçe no 2‘ yi doldurmanız gerekir. Eğer burs alıyorken dilekçe 1 ile bu hakkınızdan vazgeçtiyseniz tekrar burs almaya hakkınız bulunmamaktadır. Bunun yerine size kredi verilebilir.

KYK Üniversite Değişikliği Dilekçesi

Herhangi bir üniversitenin herhangi bir programından ÖSYS, Yatay Geçiş, Merkezi Yatay Geçiş ile başka bir üniversiteye geçiş yaptığınızda bunu KYK’ ya bildirmeniz gerekir. Üniversite değişikliği için dilekçe no 3‘ ü doldurup göndermeniz gerekir.

DGS Sonucu İle Burs / Kredi Devam Dilekçesi

Bir önlisans programında öğrenim kredisi alıyorken DGS ile bir lisans programına yerleşmeniz durumunda kredinizin devam etmesi için dilekçe no 4 ile başvurabilirsiniz. Dilekçe ile birlikte DGS sonuç belgeniz, lisans bölümündeki öğrenci belgenizi de göndermeniz gerekir.

Aynı şartlar önlisans programında burs alan öğrenciler içinde geçerlidir. Dilekçe no 4 ile DGS sonuç belgesi ve 3. sınıfta olduğunuzu gösteren yeni öğrenci belgenizi KYK’ ya göndermeniz durumunda bursunuz ödenmeye devam edecektir.

KYK Kayıt Dondurma Dilekçesi

Üniversitede kayıt donduran öğrencinin bu süre içerisinde burs yada kredisini dondurmak istemesi durumunda, üniversiteden aldığı kayıt dondurma belgesi ile birlikte dilekçe no 5 ile KYK’ ya başvurmalıdır.

Kayıt dondurma süresi sonunda bursunun yada kredisinin devam etmesini isteyen öğrencilerin üniversiteden aldıkları öğrenci belgesi ile birlikte dilekçe no 6 ile başvuru yapmaları gerekir.

Kredi Borcu Fazla Ödeme İade Dilekçesi

Kredi borcunuzu öderken yanlışlıkla fazla tutar ödemeniz durumunda, fazla yatırılan tutarın iadesi için dilekçe no 10 ile başvuru yapabilirsiniz.

KYK’ dan kredi almış olan yada almakta olan öğrencinin vefat etmesi durumunda kredi borcu silinir. Bunun için vefat eden öğrenci dilekçesi (dilekçe no 11) ile başvuru yapılmalıdır.

KYK Dilekçe Gönderilecek Adresi

Söğütözü Mahallesi 2176. Sokak No: 25 Çankaya / Ankara

Doldurduğunuz dilekçeyi dikkatlice kontrol ettikten sonra yukarıdaki KYK Genel Müdürlüğü adresine göndermeniz gerekir.

1 Yorum : “KYK Dilekçe Örnekleri

  1. Kredi süremi il başvuru yaptığım zaman 4 yıl olarak belirtmiştim. Süresi dolduğu için bu sene kesildi önümüzdeki sene almak için no:2 dilekçeyi mi doldurmam gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir