KYK Kapatıldı!

703 sayılı KHK ile Kredi ve Yurtlar Kurumu – KYK kapatıldı. Peki KYK yurtlarında barınan, burs veya kredi alan öğrencilerin durumu ne olacak?

703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Spor Genel Müdürlüğü ve Kredi ve Yurtlar Kurumu kapatıldı. KHK’ nın 11 ve 12. maddeleriyle, 3289 sayılı Spor Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun, 351 sayılı KYK Teşkilat ve Görevleri kanunu yürürlükten kaldırıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ na bağlı Genel Müdürlük olan bu iki kurum, 1 Nolu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ana hizmet birimi olarak dahil edildi.

KYK Kapatıldı, Peki Öğrenciler?

Net bir şekilde söyleyebiliriz ki öğrencileri için sorun teşkil edecek herhangi bir durum yok. Yurtlar, kredi ve burs olanakları bugüne kadar olduğu gibi bu değişiklikle birlikte devam edecektir.

Yeni eğitim öğretim yılı öncesinde, özellikle üniversiteye yeni başlayacak öğrencileri ilgilendiren konularda gelişmeler olursa yada konuyla ilgili daha fazla ayrıntı yayınlanırsa bu içeriğimizi güncelleyerek sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir