KYK Taahhütname Onay Süresi Uzatıldı

KYK Taahhütname Onay Süresi Uzatıldı

2018-2019 KYK burs ve kredi taahhütname onay süresi uzatıldı. Taahhütname onayı yapmayan öğrenciler 25 Kasım – 30 Kasım arasında taahhütname onayı verebilecek. Son gün 30 kasım saat 23:59.

KYK Kredi / burs onay işlemlerini cep telefonundan yapmamanızı bir kez daha önemle hatırlatıyoruz. Onay işlemleri sayfasına gitmek için linki tıklayın https://www.turkiye.gov.tr/kyk-burs-kredi-onay-islemleri

KYK Kredi Taahhütname Onayı

KYK’dan burs/kredi hakkı kazanan öğrencilere ödeme yapılabilmesi için taahhütnamelerin en geç 30 Kasım Cuma günü saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden onaylanması gerekiyor. (Taahhütname onayı e-Devlet mobil uygulamasından yapılamamaktadır.)

Burs/kredinin hangi durumda kesileceği, kredi geri ödemesinin ne zaman ve ne şekilde yapılacağı gibi öğrencinin sorumluluğunda olan bilgilerin yer aldığı burs/kredi taahhütnamesini okuyup onaylayan öğrencilere ekim, kasım, aralık ayları dâhil olmak üzere aralık ayında üç aylık ödeme yapılacak.

KYK’dan burs/kredi hakkı kazanan ama kullanmak istemeyen ve taahhütnamesini onaylamayan öğrencilere 2018-2019 eğitim öğretim yılı için ödeme yapılmayacak. Dileyen öğrenciler bir sonraki eğitim öğretim yılında (normal öğrenim süresi içerisinde olmak kaydıyla) burs/kredi için tekrar KYK’ya başvurabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir