KYK Taahhütname Onaylama

KYK Taahhütname Onaylama

Bu yazıda KYK taahhütname onaylama işlemleri nasıl yapılır açıklayacağız. KYK taahhütname onaylama nereden yapılır? KYK yurt, öğrenim kredisi veya burs çıkan öğrenciler için taahhütname hazırlama işlemleri e-devlet üzerinden yapılacaktır.

Açıklanan sonuçlara göre yurt, burs veya kredi almaya hak kazanan öğrencilerin ödeme almaları için taahhütname onaylamaları gerekmektedir. Bu taahhütnameyi 18 yaş ve üzerindeki öğrenciler e-devlet KYK kredi onaylama işlemleri sayfasından kendileri yapacaktır.

Burs / Kredi için KYK Taahhütname Onaylama

KYK taahhütname onaylama, başvurunuz sonucunda size tahsis edilen KYK bursu yada öğrenim kredisinin ödenmesi için gereklidir. Taahhütname onayı yapmayan adayların bu haklarından vazgeçtikleri sayılır.

Taahhütname için e-devlet üzerinden Gençlik ve Spor Bakanlığı hizmet listesinde bulunan Burs / Öğrenim Kredisi Taahhütname Onaylama modülünü kullanacaksınız. Modül üzerinden açıklamaları dikkatlice okuduktan sonra onayı vermenizi tavsiye ederiz.

https://www.turkiye.gov.tr/kyk-burs-kredi-onay-islemleri

KYK Yurt Kayıtları için Taahhütname İşlemleri

Yurt kayıtları için taahhütname onaylamak için aşağıdaki linke tıklayın. Onaylama işlemi mobil cihazlarda ve e-devlet mobil uygulamasında çalışmaz. Bilgisayar kullanmanızı tavsiye ederiz.

https://www.turkiye.gov.tr/kyk-yurt-kayit-islemleri

Taahhütname onaylama işlemi oldukça basittir, eğer sorun yaşarsanız başka bir bilgisayardan ve google chrome tarayıcısını kullanarak işlemi tekrar deneyiniz.

Yurt kayıt hakkı kazanan öğrencilerin ilk aylık yurt ücretini mutlaka ödemeleri gerekiyor. Ücreti ödemeden taahhütname onaylamak mümkün değil.

KYK yurtlarına yerleştirilen öğrencilerin 19 Eylül 2018 tarihine kadar Ziraat Bankası şubelerinden, ATM’lerinden veya http://yurtkur.gsb.gov.tr/ adresinde yer alan E-ÖDEME ekranından ilk kayıt ücretini mutlaka ödemeleri gerekiyor. İlk kayıt ücreti içerisinde güvence bedeli, gün bazında yatak ücreti ve yurt kimlik ücreti yer alıyor. Ödenmesi gereken ilk kayıt ücreti, T.C. kimlik numarasıyla ödeme ekranlarından sorgulama yapıldığında otomatik olarak ekrana çıkıyor.

Kesin kayıt için taahhütname onaylama şart. İlk kayıt ücretini ödeyen öğrencilerin yurt kayıt işlemlerini 19 Eylül’de saat 23.59’a kadar tamamlamaları gerekiyor. Bu tarihe kadar öğrenciler e-Devlet’e giriş yaparak YURT KAYIT İŞLEMLERİ linkinden taahhütname onayı yapabilecekler.

İlk yerleştirme sonrası yerleşen öğrenciler 17 Eylül’den itibaren yurtlarda barınabilecekler.

18 yaşından küçük öğrenciler için yurt, kredi onaylatma işlemini anne yada babalarının e-devlet şifreleri ile giriş yaparak onaylatabilirler. Daha sonra kendi e-devlet şifreleri ile giriş yaparak taahhütname onayını verebilirler.

18 yaşından küçük yada anne ve babası olmayan öğrenciler, kanuni vasileri ile birlikte herhangi bir KYK yurt müdürlüğüne başvurarak kredi onaylama taahhütnamesini imzalayabilirler.

Eğer başvurunuz sonucundan yurt, burs veya kredi çıktıysa ve almak istemiyorsanız e-devlet üzerinden KYK taahhütname onaylama işlemini yapmamanız yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir