KYK Wifi Doğrulama Sayfası

KYK wifi doğrulama sayfası

KYK wifi doğrulama sayfası kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılan sayfadır. KYK wifi ağına bağlandıktan sonra tarayıcıda otomatik olarak açılır ve sizden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmanız istenir.

KYK wifi kullanıcı adı her zaman TC kimlik numarasıdır. Bu yabancı uyruklu öğrenciler içinde pasaport numarasıdır. Kullanıcı adı isteğe göre değiştirilemez. Şifre ise otomatik tanımlanmış bir şifredir ve ilk kullanımda değiştirmeniz gerekir.

Eğer doğrulama sayfası otomatik olarak açılmıyorsa adres satırına wifi.kyk.gov.tr adresi yazılarak da ulaşılabilir.

Whatsapp, Messenger gibi mobil uygulamalar kullanılacak dahi olsa, öncelikle wifi.kyk.gov.tr giriş doğrulama sayfası açılıp giriş yapmak gerekir.

KYK Wifi Doğrulama Sayfası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Kullanıcı adı ve şifremi nasıl alabilirim?
Cevap: Kullanıcı adınızı ve şifrenizi e-devlet üzerinden taahhütname onaylayarak alabilirsiniz. Detaylar için şifre alma sayfasına bakın.

Soru: Kullanıcı adımı kendim seçebilir miyim?
Cevap: Kullanıcı adı TC uyruklu öğrenciler için vatandaşlık numarası, yabancı uyruklu öğrenciler için pasaport numarası olarak verilecektir. Bunun dışında kullanıcı adı kullanılmayacaktır.

Soru: KYK Wifi çıkış yapmam gerekir mi?
Cevap: Çıkış yapmazsanız oturumunuz 4 saat boyunca açık kalacaktır. Bu durumda başka bir cihazdan giriş yapmak isterseniz “Giriş başarısız: Maksimum giriş hakkınız doldu” hatası alırsınız.

Soru: KYK Wifi çıkış yapma linki neresidir?
Cevap: KYK Wifi çıkış yapma linki https://wifi.kyk.gov.tr adresidir. Bu link kyk wifi ağına bağlı olduğunuzda erişilebilir. Çıkış yapma sorunları için çıkış yapma sayfasına bakın.

Soru: Doğrulama sayfası açılmadığında ne yapabilirim?
Cevap: Doğrulama sayfası açılmadığında kablosuz internet bağlantınız ile ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Kontrol etmeniz gereken ayarlar ve daha fazla bilgi için KYK wifi sorunları sayfasına bakınız.

“KYK Wifi Doğrulama Sayfası” için 4 Yorum Yazılmış

    1. Merhaba, diğer yorumunuza cevap vermiştim. Sistemde bir sorun olabilir, bir süre sonra çözülecektir. Eğer düzelmezse idare başvurup sorunu anlatın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir