KYK Wifi Şifre Alma

KYK wifi şifre alma

E-devlet KYK wifi şifre alma ve giriş yapma sorunlarının çözümü bu sayfada. KYK wifi şifre alma işlemlerinin adım adım anlatımını sayfanın devamında bulabilirsiniz.

2016-2017 öğretim yılı itibari ile KYK wifi şifreleri e-devlet üzerinden taahhütname onaylanıp oluşturulacaktır. Oluşturulan şifre ile wifi kullanımı birkaç saat sonra aktif olacaktır. Taahhütnameyi dikkatlice okumanızı ve KYK wifi kullanımınız süresince burada belirtilen kurallara uygun şekilde hareket etmenizi tavsiye ederiz. Yaptığınız işlemlerin kayıtlarının en az 6 süreyle tutulacağını unutmayın.

E-devlette Gençlik ve Spor Bakanlığı sayfasındaki “Ücretsiz Yurt İnterneti Öğrenci Taahhüt İşlemleri” isimli sayfadan taahhüt işlemlerinizi yapabilir ve KYK wifi şifresi oluşturabilirsiniz.

E-devlet Üzerinden KYK Wifi Şifre Oluşturma

 • E-devlet sistemini internet taraycınızda açın.
 • TCKN ve şifreniz ile e-devlet sistemine giriş yapın.
 • Ücretsiz yurt interneti öğrenci taahhüt işlemleri modülünü açın.
 • Burada dikkatle okumanız ve uymanız gereken kurallar (taahhütname) görünecek,
 • Okuduktan sonra onaylayın ve şifrenizi oluşturun.
E-devlet KYK Wifi Şifre Alma Ekranı
E-devlet KYK Wifi Şifre Alma Ekranı

KYK Wifi Şifreleri

 • En az 8 karakter uzunluğunda olmalı.
 • En çok 12 karakter uzunluğunda olabilir.

Wifi şifrenizi oluşturduktan hemen sonra kullanamayabilirsiniz. KYK wifi giriş yapma ekranında “kullanıcı adı veya şifre yanlış” gibi bir uyarıyla karşılaşırsanız endişelenmeyin. Birkaç saat içerisinde bilgileriniz sisteme uaştığında bu sorun ortadan kalkacaktır.

Dikkat! Mobil cihazlarla e-devlet kyk wifi şifre alma işlemi yaparken pek çok sorun yaşanmaktadır. İşlemlerinizi sorunsuz tamamlamak için taahhütname onaylama ve KYK şifre alma işlemlerinizi bilgisayar üzerinden yapmanızı tavsiye ederiz. KYK şifre alma işlemleri hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

“KYK Wifi Şifre Alma” için 10 Yorum Yazılmış

 1. iyi günler ben taahhütnameyi onaykadım ve ilk şifremi oluşturdum fakat giriş yapmaya çalıştığımda kullanıcı adı veya şifre yanlış diyor 2 aydır giriş yapamaadım memura gittim kaydım hiç görünmüyor ne yapmalıyım

 2. Merhaba ilk şifremi aldıktan sonra wifi.kyk/kayit ekranında kayıt olurken sistemde beklenmeyen hata uyarısı alıyorum 2 gündür ne yapmalıyım?

  1. Başka bir cihazdan deneyebilirsiniz, kullandığınız internet bağlantısının iyi olduğuna da emin olun.

   1. farklı cihazlardan denedim bilgisayar-telefon-tablet ama sorun halen devam ediyor ilk şifre ile girdiğim kayıt ekranında “sistemde beklenmeyen bir hata lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.” yazısı ile karşılaşıyorum

   1. Merhaba
    Ben önceki eğitimimde başka bir ilde Kyk da kaldım. Oradan çıkınca çıkışımı verdim. Şu an başka bir şehirde yurtta kalıyorum. Ama şifre almaya çalışırken önceki yurdun bilgileri çıkıyor. E devlet üzerinden güncelleme de kabul etmiyor. Ne yapmam gerekiyor

  1. Merhaba, yukarıdaki uyarılara dikkat ettiniz mi? E-devlet mobil cihazlarda bazen sorun çıkarabiliyor, şifre almak için bilgisayar kullanmanızı tavsiye edeeriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir