KYK Wifi Sorunları

KYK Wifi Sorunları

Bu sayfada tüm KYK wifi sorunları ve çözüm yollarını paylaştık. KYK Wifi’ de en sık karşılaşılan çıkış yapma, giriş, şifre alma gibi sorunların çözümünü bir arada sunuyoruz.

KYK Wifi, Kredi Yurtlar Kurumu’ na bağlı yüksek öğrenim yurtlarında sunulan kablosuz internet projesinin adıdır. Mevcut tüm KYK yurtlarında wifi hizmeti aktiftir. Bu hizmetten yararlanmak için tek koşul KYK’ ya bağlı yurtta barınıyor olmaktır.

Türkiye’ nin en büyük kablosuz ağı olan Wifi KYK’nın fiziksel altyapısı Türk Telekom tarafından gerçekleştirilmiştir. Yurtların fiziksel koşulları hesaplanarak optimum verim sağlayacak koşullarda altyapı ile hayata geçirilmiştir. Bu genel bilgilerin ardından sıra geldi wifi sorunları ve çözümlerine.

KYK Wifi Sorunları İçin Çözüm Yolları

Aşağıda detaylıca açıkladığımız KYK Wifi sorunları ve çözüm yollarına hızlıca erişmek için bu bağlantıları kullanabilir ve sayfada hızlıca gezinebilirsiniz.

KYK Wifi Giriş
→ Wifi Bağlanma
→ Doğrulama Sayfası
→ Maksimum Giriş Hakkınız Doldu
→ Kullanıcı Aktif Değil Hatası
KYK Wifi Çıkış
→ Varsayılan Ağ Geçidi Kullanılamıyor Hatası
→ Windows 8.1 Wifi Bağlanma Sorunu
→ KYK İnternet Hızlandırma
KYK Wifi Şifre
→ KYK İnternet Şifresi Alma
→ KYK Şifre Değiştirme
→ Wifi Şifremi Unuttum

KYK Wifi Giriş

KYK internetini kullanmaya başlamak için wifi.kyk.gov.tr adresinden giriş yapmak gerekir. Bu sayfadan TCKN ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen ekranda Aktif Servis : SINIRSIZ_INTERNET bölümünden Başlat düğmesine tıklayıp kablosuz internet kullanımını başlatmanız gerekir.

KYK Wifi Giriş

KYK Wifi Bağlanma

Sistemden kaynaklanan sorunlar sebebiyle KYK wifi bağlanma problemi yaşatabiliyor. Eğer genel bir sorun yokken wifi bağlanma problemi yaşıyorsanız yada wifi simgesi üzerinde sarı ünlem işareti varsa kontrol etmeniz gereken hususları aşağıda bulabilirsiniz.

 • Kapatın: Mobil cihazlarda mobil bağlantı kapalı mı?
 • Kapatın: Bilgisayarda VPN servisleri kapalı mı?
 • Kapatın: Zenmate eklentisi yada opera tarayıcısının VPN özelliği devre dışı mı?
 • İptal Edin: DNS değişikliği yapılmış mı?
 • Güncelleyin: Bilgisayarın wifi sürücüsü güncel mi?
 • Kullanın: Güncel google chrome tarayıcısı kullanın.

KYK Doğrulama Sayfası

KYK giriş yapma aşamasında sorun yaşıyorsanız bir üstteki başlıktan bağlanma sorunu olup olmadığını kontrol edin. Sorun yoksa KYK doğrulama sayfası varsayılan tarayıcınızda otomatik olarak açılacak ve sizden kullanıcı adı (TCKN) ve şifreniz ile giriş yapmanızı isteyecek. Bu sayfa otomatik olarak açılmıyorsa https://wifi.kyk.gov.tr adresini adres satırına yazarak kendiniz açmayı deneyebilirsiniz. Ancak doğrulama sayfasının otomatik olarak açılmaması bir bağlantı problemi olduğuna işaret eder.

Maksimum Giriş Hakkınız Doldu

Her kullanıcı wifi’ yi aynı anda sadece 1 cihazda kullanabilir. Bu sebeple başka bir cihazda oturum açıkken 2. bir cihazla giriş yapmak istediğinizde “Maksimum giriş hakkınız doldu uyarısı ile karşılaşırsınız. Bu sorunu yaşamamak için wifi’ den çıkış yapmayı unutmayın ve şifrenizi kimseyle paylaşmayın.

KYK Kullanıcı Aktif Değil Hatası

KYK kullanıcı aktif değil hatasının sebebi, kullanıcı hesabınızın pasifleştirilmesidir. Bunu sistem otomatik olarak yapar ve sebebi net olarak bilinmemektedir. Yüksek miktarda indirme işlemi yada erişim engelli siteleri kullanmak bu hataya sebebiyet verebilir.

Tüm KYK wifi giriş yapma işlemlerini açıkladığımız sayfa için KYK giriş yapma sayfasına tıklayın!

KYK Wifi Çıkış

KYK wifi çıkış sorunu kullanıcıların en sık karşılaştıkları sorun. Bunun pek çok sebebi var ve elimizden geldiğince KYK çıkış sorunlarının çözmeye çalışacağız. Öncelikle bilmeniz gereken ilk konu, wifi’ nin yoğun kullanıldığı akşam saatlerinde giriş ve çıkış yapmak problem oluyor. Bu sistemden kaynaklı bir problem ve bunun için yapılabilecek bir şey yok.

Ancak wifi çıkış sorunlarının pek çoğu çıkış sayfasından da kaynaklanır. Giriş yaptığınızda açılan sayfayı kapatmamanız gerekir. Çıkış işlemi için bu sayfayı kullanacaksınız ve yoğun saatlerde bu sayfanın açılması çok zor. Sayfa açıksa ve Çıkış düğmesine tıkladığınız halde herhangi bir işlem gerçekleşmiyor ve çıkış yapamıyorsanız bunun çözümü yok.

KYK Wifi Çıkış

KYK wifi çıkış yapma sayfası için wifi.kyk.gov.tr adresini adres satırına yazın. KYK wifi çıkış yapma sorunları için oluşturduğumuz sayfa için linke tıklayın!

Varsayılan Ağ Geçidi Kullanılamıyor Hatası

Sistemden kaynaklı bir sorun yoksa ve sorun sadece sizin bilgisayarınızda yaşanıyorsa, wifi sürücüsünü kaldırıp tekrar yüklemelisiniz. Ayrıca bilgisayarın üreticisinin sitesinden güncel wifi sürücüsünü indirip kurmanız varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor hatası için daha iyi bir çözümdür.

Windows 8.1 Wifi Bağlanma Sorunu

Windows 8.1 sürümünde wifi KYK bağlanma sorununun sebebi Windows Güvenlik Duvarı isimli uygulamanın KYK Wifi ağını güvensiz bulması. KYK’ da ağa bağlanmak için herhangi bir şifre gerekmiyor dolayısıyla bir güvenlik protokolü çalışmıyor. Bağlanma sorunu yaşayan windows ve diğer sistemlerde ortak ağlara bağlanmayı engelleyen yazılımı devre dışı bırakarak sorunu çözebilirsiniz.

KYK İnternet Hızlandırma

Herkesin malumu, KYK interneti oldukça yavaş. Bu yavaşlığın sebebi kullanıcı sayısının çok yüksek olması ve altyapının bu kullanıcı sayısına yeterli gelmemesi. Diğer taraftan, kullanıcıların çok büyük bir kısmının dizi-film indirmek yada izlemek gibi maceralara atılması KYK internet hızını iyice düşürüyor.

Açıkça söylemek gerekirse, yukarıdaki sebeplerden yani altyapıdan kaynaklı yavaşlık problemini bireysel olarak çözmeniz mümkün değil. Yani sizin bilgisayarınıza yada telefonunuza yükleyeceğiniz yazılım bağlantı hızını yükseltmez. İnternet – wifi hızlandırma iddiasındaki hiçbir yazılım işinize yaramaz.

KYK Wifi Şifre

KYK İnternet Şifresi Alma

KYK yurduna yeni kayıt olan her öğrenci e-devlet üzerinden “Ücretsiz Yurt İnterneti Öğrenci Taahhüt İşlemleri” menüsünden wifi taahhütnamesini onaylayarak bir şifre oluşturur ve barınma süresi boyunca bu hizmetten faydalanır. Daha fazla bilgi için wifi şifre alma sayfamızı ziyaret edin.

KYK Şifre Değiştirme

KYK wifi giriş yaptıktan sonra şifrenizi değiştirme menüsünü göreceksiniz. Buradan isterseniz “Şifre Değiştirme” düğmesine tıklayıp KYK şifresini değiştirebilirsiniz.

Wifi Şifremi Unuttum

KYK Wifi, unutulan şifreyi hatırlama özelliğine sahip değil. Bu durumda wifi şifresini unutan kullanıcıların yurt idaresine, Wifi’ den sorumlu memura başvurarak şifrelerini sıfırlamaları gerekir. Bu işlem sonunda size örneğin 123456 gibi bir şifre verilir, bu şifre ile giriş yaparak unutmayacağınız bir şifre ile değiştirebilirsiniz.

KYK internet sorunları ve çözümleri için oluşturduğumuz içeriğin sonuna geldik. Burada anlatılanlar dışında bir sorunla karşılaştığınızda yorumlar bölümünden gönderebilirsiniz. Ayrıca sitemizde wifi ile ilgili diğer pek çok yaygın sorunun çözümü mevcut, site içerisinde arama yaparak sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

“KYK Wifi Sorunları” için 46 Yorum Yazılmış

 1. Bir haftadır e devletten oluşturduğum şifre ile girmeye çalışıyorum ama kullanıcı adı şifre hatalı diyor. Sifremin doğru olduğuna eminim e devletten kontrolünü yaptım.

 2. Cihazım xiami Redmi not 7 wifi bağlanıp oturum açıyorum başlat yapıyorum 1 dk gibi kısa bi sure bağlanıyor ancak sonra kesiliyor tekrar başlat yapmam gerekiyor bu sorunun çözümü nedir acaba

 3. Redmi note 7 kullanıyorum wifiye bağlanmakta sorun yok bazen yönlendirmesi gereken sayfaya yönlendirmiyor bazen yönlendiriyor genellikle kendim tarayıcıdan giriş sayfasına girmeye çalışıyorum sorum tam olarak burdan itibaren başlıyor,
  Giriş yapma sayfasını görüntülemek çok uzun sürüyor hatta çoğu zaman internet bağlantısı yok hatası veriyor güç bela bu sayfadan giriş yapıyorum ardından yine uzun bir süre internet servisini başlat durdur ekranının gelmesini bekliyorum yaynı şekilde çoğu zaman hata veriyor bu ekran açıldığı zaman başlata basıyorum uzun bi süre bekledikten sonra buton aktif oluyor ancak herhangi bir şekilde internete erişim sağlayamıyorum telefonumda herhangi bir sorun yok Samsung A20 kullanan bir arkadaşımda bu durumdan muzdarip yardımcı olabilir misiniz , bu durumu nereye bildirmek nasıl bir yardım almam gerekiyor bunu da söyler misiniz

  1. Mi telefonlarda bu sorun sık yaşanıyor, çözümü şimdilik yok. Muhtemelen sorun altyapıdan kaynaklanıyor.

  2. bende redmi note 7 kullanıyorum benimde bağlanıyor ama başlata basıyorum tekrar duruyor sürekli bu şekilde onda dolayı internete giremiyorum çözümü varsa çok iyi olur.

 4. KYK wi-fi ya bağlandığımızda aradan 8 saat gibi bir sure gecer geçmez tekrar giriş yapıp bağlanmamız gerektirdi son 3 gündür hiçbir şekilde giriş yapmadan direkt bağlanıyordu fakat dün saat 15.35 gibi en son wi-fi kapatıp ders çalıştıktan sonra wi-fi açtım ve KYK wi-fi yazısına tıklıyorum bağlanıyor-ip kontrol ediliyor- bağlandı, İnternet yok yazısı yazıyor ve sonra kaydedildi yazıp tekrar bağlanmaya çalışıyor bunu rahat 20-25 defa veya daha fazla kes yaptı ancak hiçbir şekilde KYK wi-fi bağlanılmıyor.Bu arada yukarıdaki yazdığınız herşeyi okuyup yaptım genede olmuyor yurtta odada kimsede sorun yok,internet sağlam çalışıyor ve diğer wi-fi ağlarına giriş yaptığımda hiçbir sıkıntı yok sadece KYK wi-fi de problem oluyor ve benim vizelere hazirlanmam gerekiyor tam vaktinde internete erisemiyorum. Yardımcı olur musunuz?

  1. Bu sorunu bilgisayarda yaşıyorsanız windows güncelleme almış olabilir, önceki sürüme dönerek bunu çözebilirsiniz. Yada format atmak ve güncellemeleri kapatmak da çözebilir. Ayrıca wifi sürücünün yakın zamanda çıkan güncel sürümü olup olmadığını kontol edin, varsa onu güncellemek de çözüm olabilir.
   Telefonda ise fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz, ancak rehberi, fotoğraf ve videoları yedeklemeyi unutmayın.

 5. Benim bilgisayarım ilk seferinde kyk wifiye bağlanmadı hata verdi daha sonra internetten araştırıp birşeyler yapmaya çalıştım olmamıştı bi süre sonra kendi girdi şimdi yine oturum açma sayfasına yönlendirilemiyorum linki kendim yazmama rağmen açmıyor DNS bulunamadı hatası veriyor yukarıdakilerin hepsini okudum ama bir türlü giremiyorım hatta engelleyebilecek programları bile sildim

 6. Bende wi-fi kullanılmıyor diyor dün gece giriyordum sabah giremedim nedeni ne sizce ne sorun olmuştur

  1. Başka bir cihazda internet normal çalışıyor mu kontrol ettiniz mi? Yurtta bir kesinti olabilir.

 7. WiFi portali daha verimli kullanabilmeniz için popup engelleyicileri devre dışı bırakmanız gerekmektedir. iPhone kullanıyorum bu sorunu yasıyorum. Chrome uygulamasından kapattım popupu ama hala bu çıkıyor

  1. İşlemleri doğru yaptığınıza emin misiniz? Chrome yardim sayfalarindan kontrol edin isterseniz. Ayrıca bu ayarin etkin olmasi icin telefonun kapanip acilmasi gerekebilir.

 8. kyk wifi portalını acamıyorum wifi.kyk.gov.tr ye girdigimde wpn hatası veriyor bu sorunu sadece telefonda yaşıyorum ne yapmalıyım?

  1. Telefonda kullandığınız bir uygulama buna sebep oluyor, uygulama kapalı olsa bile ayarları değiştirdiği için sorun yaşatır.

 9. Benim telefonum yeni aldım geçen yıl bağlanıyordu internete bu yıl bağlanmıyor daha doğrusu bağlanıyor internet yok deniyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir