KYK Yurt İzin Talep Ekranı

KYK Yurt İzin Talep Ekranı

KYK izin alma ve genciz biz giriş yapma sayfasında karşılaşılan sorunların çözümü bu sayfada. Bilindiği üzere Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tüm iş ve işlemlerini online sistem üzerinden yürütmekte. Genciz Biz KYK sayfası da KYK izin alma ve diğer online işlemlerin yapıldığı sayfadır.

Genciz Biz KYK sayfası e-devlet ile giriş yapabileceğiniz bir sayfa. KYK yurtlarında kayıtlı iseniz daha önceki işlemlerde e-devlete giriş yaptığınız için zaten e-devlet şifreniz mevcuttur. Sayfadaki E-DEVLET ile GİRİŞ YAP düğmesine tıklayarak giriş işleminizi yapabilirsiniz. GencizBiz sayfasına gitmek için buraya tıklayın!

Daha önce E-devlet üzerinden wifi şifre alma işlemleri sayfasında da bahsettiğimiz gibi, e-devlet sistemi mobil cihazlarda ve tarayıcılarda sorun yaşatabiliyor. Özellikle de bağlantı hızı (3G/wifi farketmez) düşük olduğunda giriş yapma yada izin alma işlemleriniz yarıda kalabilir veya kesilebilir. Bu sebeple KYK izin alma sayfasında işlemlerinizi yaparken bilgisayar üzerinden yapmanızı tavsiye ederiz.

KYK izin alma işlemi

E-devlet üzerinden giriş yaptığınızda sistem sizi geri yönlendirecek ve genciz biz sayfasından online işlemleri ve yurt izin alma işlemini yapabileceksiniz. Giriş yaptıktan sonra sol menüde görünecek olan İZİNLER başlığı altında yurt izin işlemlerinizi yapabilirsiniz.

KYK Yurt İzin Alma Ekranı
KYK Yurt İzin Alma Ekranı

İZİNLER başlığı altından İZİN TALEP ET sayfası aracılığı ile çok kolay bir şekilde KYK yurt izin alma işleminizi yapabilirsiniz. Burada sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde doldurmanız izin talebinizin onaylanması için gereklidir.

İzin talep et sayfasında, izin başlangıç ve bitiş tarihi, izni geçireceğiniz adres ve telefon numarası girerek izin talebi oluşturabilirsiniz.

Adım adım KYK Yurt İzin Talebi Oluşturma

 • gencizbiz.kyk.gov.tr sayfası açılır.
 • buradan e-devlet ile giriş yap düğmesine tıklanır.
 • e-devlet giriş yapma sayfasından TC ve şifre ile giriş yapılır.
 • otomatik olarak genciz biz sayfasına geri dönülür.
 • menüden İZİNLER başlığı altındaki İZİN TALEP ET linkine tıklanır.
 • İzin talep formu yukarıda anlatıldığı gibi eksiksiz doldurulur ve gönder düğmesine tıklanır.

Eğer e-devlet ile giriş yaparken “edevlet sistemi hesabınıza yetki vermedi” hatası ile karşılaşırsanız bu e-devlete giriş yaparken sorun yaşadığınızı gösterir. Bu sorunu çözmek için bilgisayarınızda başka bir tarayıcı ile bu işlemleri yapın. Ayrıca doğru adresi açtığınıza emin olun.

Eğer KYK izin talep etme sayfasında adres kısmı açılmıyorsa yada liste boşsa (mobil cihazlarda da bu kısım sorunludur) sistemde kayıtlı bir ev adresiniz olmadığındandır. Yurt idaresine başvurup sisteme adresinizin kaydedilmesini isteyebilir, daha sonra da izin talebinizi tamamlayabilirsiniz.

Unutmayın ki geceyi izinsiz yurt haricinde geçirirseniz, ertesi gün yemek fişiniz kısıtlanır ve hakkınızda disiplinsiz davranıştan dolayı tutanak tutulabilir. Ayrıca bu durumlar hakkında ailenize bilgi verilebilir. Bu tür sorunlar yaşamamak KYK yurt izin alma işlemini önemsemenizi tavsiye ederiz.

Genciz biz sayfasına giriş yaparken yada KYK izin alma işlemlerinde karşılaştığınız sorunları yada tavsiyelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

“KYK Yurt İzin Talep Ekranı” için 31 Yorum Yazılmış

 1. İznim bugün bitiyor fakat iznimi uzatmam gerek sürücü kursu derslerim bir hafta daha sürdüğü için,fakat dünden beri genciz biz sitesine giremiyorum ne yapmam gerekiyor?

  1. Kayıtlı olduğunuz yurt idaresini arayıp sistemin çalışmadığını ve izin talebinizi iletebilirsiniz.

  1. Sistem yurt sonuçlarından sonra kesintiye uğradı bir süre, sonrasında tekrar aktif edildi. Şuan erişilebilir durumda.

 2. Ara tatilinde gencizbize girince Hata:e devlet sistemi hesabınıza yetki vermiyor.boyle bir şeyle karşılaştım.nedeni nedir?

  1. Bazen sistemden kaynaklı, bazende kullandığınız tarayıcıdan kaynaklı olarak bu sorun ortaya çıkıyor. Başka bir cihaz ve tarayıcıdan daha sonra denediğinizde bu sorunla karşılaşmazsınız büyük ihtimalle.

 3. İzin alamıyorum ya teknik bir hata diyor ya da hesabınıza yetki vermedi diyor farklı cihazdan da denedim olmadı sonraki gün sabah denedim sayfaya girebildim fakat ertesi gün akşam tekrar giriş yapamadım hata verdi diyor lütfen sorunu çözün

  1. yoğun saatlerde gencizbiz sitesi açılmıyor yada teknik sorunlar yaşıyor. Bu sebeple taleplerinizi sabah yada gündüz saatlerinde yapmanızı tavsiye ederiz.

 4. KYK izin sistemi hata veriyor, hem girişte hemde izin talebinde. Başka nasıl izin alabilirim?

 5. merhaba kyk online izin sisteminden 1 günlük izin almak için başlangıç ve bitiş tarihini nasıl seçmemiz gerekir.

  1. Merhaba, izin talep ekranında başlangıç ve bitiş tarihini aynı gün seçemiyorsunuz. Başlangıç tarihi olarak ilk günü seçip, bitiş tarihi içinde ertesi günü seçmeniz gerekiyor.

  1. Elbette. Yurtta olmayacağınız her gün için izin almanız gerek. Hafta içi, sonu, bayram, resmi tatil, yarı yıl yada yıl sonu tatili gibi hiçbir istisnası yoktur.

 6. ben daha önce bir kaç kere izin almayı unutmuştum sonrasında izin alabildim tekrar ama dün yine unutmuşum bugün denedim izin almayı reddedildi tekrar denedim şimdi onaylanmasını bekliyorum daha önce arkadaşlarımın başınada gelmiş böyle bir durum ama bir şey olmaz demişlerdi ne yapmalıyım memleketimdeyim yurda da gidemiyorum?

  1. Yurdu arayıp nöbetçi memura durumu iletin, izninizin onaylanma ihtimalini arttırmış olursunuz.

 7. İzin alırken adres bilgisini seçemiyorum ve adres olmadığı için kabul etmiyor. Neden böyle oluyor ve ne yapmam lazım?

  1. İdareye başvurup durumu anlatın, kayıt bilgileriniz içinde adres bilgisi girilmemiş olabilir.

  1. Bu hata e-devlet ile giriş yaparken bir sorun yaşandığını gösteriyor. Muhtemelen geçici bir sorundur, başka bir cihaz ile deneyin. Ayrıca cep telefonunda e-devlet sistemi kullanılırken sorun çıkardığı biliniyor, bilgisayar kullanın.

 8. Sistem sürekli arıza veriyor . Yurt yetkilileride izin vermiyor.değişik cihazlarda da sürekli aynı hatayi veriyor. Bu yüzden tutanak yedim.söyleyin şimdi ne yapmalıyım 😠

 9. bende izin talep ettim ama onaylandimi onaylanmadi mi göremiyorum genciz biz sitesinde sorun var onaylanmistir diye dusunuyorum siteye giremiyorum sadece sizcede oyle midir

  1. Başka bir cihazdan giriş yapmayı dene, yada bir arkadaşından rica et. Sistem açılmıyorsa ONAYLANMAMIŞTIR iznin.

 10. Ben dün memleketime geldim dünden beri izin yazamıyorum;
  Hata: E-devlet sistemi hesabınıza yetki vermedi
  uyarısı veriyor bi hafta izin yazmadan mı kalayım şimdi ben?

  1. Eğer başvurunuzu eksiksiz ve doğru bilgiler ile yaptıysanız, görevli memurun dikkatinden kaçmış olabilir. İdareye başvurarak izninizi onaylatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir