Genciz Biz KYK Sayfası

Genciz biz KYK izin alma sayfası

Genciz Biz KYK izin alma sayfası ve edevlet ile giriş yapma işlemleri nasıl yapılır? Online KYK yurt izin talep sayfasında karşılaşılan sorunların çözümü nedir?

Genciz Biz sayfası Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında barınan öğrencilerin online yurt izin talebi gönderebilecekleri sayfadır. Bu sayfaya e-devlet ile giriş yapabilir ve basit bir adımda KYK izin talebi oluşturabilirler.

KYK izin alma sayfasına giriş yapmak için tek yöntem e-devlet bilgileri ile giriş yapmaktır. Hala e-devlet şifresi olmayan kullanıcılar kendilerine en yakın ptt şubesinden şifre alabilirler. Gencizbiz sayfası açıldığında üst menüde e-devlet ile giriş düğmesi görülür, bu düğmeye tıklayıp kolay bir şekilde sisteme giriş yapılabilir.

Genciz Biz Giriş Yapma

Genciz Biz KYK sayfası açıldığında üst menüdeki e-devlet giriş yap düğmesi tıklanır. Sistem sizi otomatik olarak e-devlet ekranına yönlendirir. Buradan TC kimlik numaranız ve şifrenizi girdikten sonra Sisteme Giriş Yap düğmesine tıklamanız gerekir.

Eğer girdiğiniz bilgiler doğru ile sistem sizi tekrar GencizBiz sayfasına yönlendirir. Bu kez açılan sayfanın üst kısmında adınız, kayıtlı olduğunuz yurt gibi bilgiler yer alır.

Hata: E-devlet sistemi hesabınıza yetki vermedi
Hata: E-devlet sistemi hesabınıza yetki vermedi

Eğer girdiğiniz bilgilerde hata varsa yada giriş yapma sırasında teknik bir aksaklık yaşandıysa “Hata: E-devlet sistemi hesabınıza yetki vermedi” sorunu ile karşılaşırsınız. Bu durumda bu sayfayı kapatıp en baştan sayfayı açıp giriş yapma işlemini tekrarlamalısınız. Bu sorunun sürekli tekrarlanması durumunda başka bir cihazdan giriş yapmayı denemelisiniz.

KYK İzin Alma İşlemi

E-devlet ile giriş yaptığımıza göre artık KYK izin alma işlemini yapabiliriz. Online izin talebi oluşturma işlemini aşağıdaki ekran görüntülerinden sırayla takip edebilirsiniz. İlk ekran görüntüsü giriş yaptıktan sonra sizi karşılayacak olan ana sayfa.

Genciz Biz Ana Sayfa

Genciz Biz ana sayfası sisteme giriş yapan kullanıcılar için farklı, henüz login olmayanlar için farklı görünür. Aşağıdaki ekran görüntüsünde giriş yapmış kullanıcıyı karşılayan ekranı görebilirsiniz.

Genciz Biz Ana Sayfa
Genciz Biz Ana Sayfa

Bu ekranda ortadaki İZİNLER düğmesinden yada sol menüdeki linkten izin talep sayfasına ulaşabilirsiniz.

Genciz Biz İzinler Sayfası

İZİNLER linki altında İZİN TALEPLERİM ekranı sizi karşılar, bu ekranda eğer varsa daha önce almış olduğunuz izinler listelenir. Alt kısımda da izin durumlarını gösteren simgeler bulunur.

Genciz Biz İzinler Sayfası
Genciz Biz İzinler Sayfası

Genciz Biz KYK İzin Talep Ekranı

Yan menüdeki yada izinler sayfasından YENİ İZİN TALEBİ linkine tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki izin talep ekranı gelir.

Genciz Biz KYK İzin Talep Et
Genciz Biz KYK İzin Talep Et

Bu ekrandan izin başlangıç ve bitiş tarihleri, izni geçireceğiniz adresi ve telefon numaranızı yazarak İZİN TALEBİMİ GÖNDER düğmesine tıklayıp KYK izin talebi oluşturabilirsiniz.

Ayrıca bu ekrandan yeni bir adres de ekleyebilirsiniz. Bu ekrandaki adres listesinden –Yeni Adres seçeneğini seçtiğinizde aşağıdaki ekran gelir ve buradan adresi girip aşağıdaki listeden adresin bulunduğu ili seçerek yeni bir adres ekleyebilirsiniz. Unutmayın ki izin sistemine eklenen yeni adresin onaylanması gerekmekte.

Yeni Adres Ekleme Ekranı
Yeni Adres Ekleme Ekranı

Genciz Biz KYK İzin Alma Adımları

Yukarıda ekran görüntüleri ile adım adım anlattığımız izin alma işlemini aşağıda kısa bir liste halinde bulabilirsiniz.

 1. Genciz Biz ana sayfası açılır,
 2. Bu sayfadan e-devlet ile giriş yap düğmesi tıklanır,
 3. E-devlet giriş ekranında TCKN ve şifre ile giriş yapılır,
 4. Giriş yaptıktan sonra size özel Genciz Biz sayfası otomatik olarak açılır,
 5. Buradan İzin Talep Et linki ile talep ekranı açılır,
 6. İzin başlangıç ve bitiş tarihleri ile adres seçilir,
 7. Telefon numarası girilir ve İZİN TALEBİMİ GÖNDER düğmesi tıklanır.

Tüm adımları sorunsuz tamamladıysanız izin talep etme işlemi başarıyla tamamlanmış demektir. Bundan sonra İZİN TALEPLERİM sayfasından izin durumunu takip etmelisiniz. Burada izin durumu yeşil yani onaylandı olduğunda yurttan ayrılmanız için bir engel kalmamış demektir. Ancak talep ettiğiniz izinin reddedilmesi durumunda yurttan ayrılırsanız sorunlar yaşayabilirsiniz.

KYK Yurt İzin Sistemi Hakkında Bilgiler

İzin Alma Durumunda Aileye Bilgi Veriliyor mu?
Hayır, izin talebi oluşturduğunuzda ailenize yada herhangi birisine sms yada arama yolu ile bilgi verilmez. Ancak ailenizin başvurması durumunda izinli olduğunuz günler bildirilebilir. Ayrıca KYK’ da barınan öğrenciler hakkında herhangi bir bilgi birinci derece akrabaları dışında kimseyle paylaşılmaz.

Hangi Durumlarda İzin Almak Gerekir?
Yurtta olmayacağınız tüm günler için izin talebi oluşturmanız gerekir. Resmi tatil, bayram, hafta sonu yada üniversitenin tatil olması izin almak gerekliliğini ortadan kaldırmaz.

Toplam İzin Süresi Ne Kadar?
KYK’ da toplam izin süresi 75 gündür. Bu süreye hafta sonları, resmi tatiller, yaz tatili ve dönem arası tatilleri ile üniversitenizin akademik takviminde yer alan diğer tatiller dahil değildir. Yani bu tatil sürelerinde aldığınız izin 75 günlük süreden düşmez.

Hangi Sayfadan İzin Talebi Oluşturulur?
Genciz Biz izin talebi sayfası https://gencizbiz.kyk.gov.tr adresindedir. Bu sayfayı adres satırına yazarak yada buraya tıklayıp erişebilirsiniz.

Burada Yer Almayan Bir Sorunum Var!
Eğer bu sayfada yer almayan bir sorununuz varsa aşağıdaki yorumlar bölümünden sorunuzu gönderebilirsiniz. Sorun hakkında detaylı bilgiler verirseniz çözümü hakkında daha net yardımcı olabiliriz. Üst menüden yada ana sayfa içinden diğer konulara erişebilirsiniz.

“Genciz Biz KYK Sayfası” için 17 Yorum Yazılmış

 1. Ben de izin almaya çalışıyorum ancak sürekli kredi ve yurtlar müdürlüğüne ait aktif kaydınız bulunmamaktadır diyor ne yapmalıyım?

 2. kyk izin alma sitesine giderken başka siteye yönlendiriyor o sitede de oturum açıyorum ama aktif üyeliğiniz bulunmamaktadır yazıyor, site mi değişti anlamadım halbuki izin alıyordum önceden

 3. Genciz bizin sayfası değişmiş. Diğer sayfasından izin aldığımda sıkıntı olmuyordu. Şimdi e devlet ile giriş yapıyorum. Yurt işlemlerine tıklıyorum kyk da aktif üyeliğiniz bulunmamaktadır diyor. Ne yapmalıyım

 4. Hiç bir şekilde sisteme giriş yapamıyorum e.devletden giriş yapıyorum geri anasayfa ya atıyor. Bilgisayar her şeyden denedim olmuyor. Nöbetçi memura ulaşıp izin defterine yazdirdm. Ama benim sisteme giriş yapmam lazım kaç gün izin hakkim olduğunu bile bilmiyorum.bu sistem işini nasıl çözebilirm…..

 5. E devlet ile giriş yapamıyorum sistemden atıyor gibi bişi oluyor daha sonra başka şekilde üye girişi gibi ondan deniyorum olmuyor izin alamıyorum ne yapacağım

 6. izin almaya çalışiyorum bu çikıyor :
  Öğrenicinin girilen tarih aralığında önceden aldığı çakışan bir izni mevcuttur!! O yüzden bu tarihler için izin girilemez.

  1. Seçtiğiniz tarihleri bir gün sonrası ile değiştirerek deneyin. Eğer önceden aldığınız izin yoksa ve sistemde bir hata yoksa düzelecektir. Sorun devam ederse nöbetçi memurla görüşün.

 7. Ben giriş yaptım mobilden bilgisayardan başka tarayıcılardan hala hata e devlet hesabınıza yetki vermedi yazıyor. Napcam şimdi izin almam gerekiyor

 8. Dünden beri izin almaya çalışıyorum başka telefon ve bilgisayardan da denedim sürekli yetki verilmedi diye hata veriyor şuan memlekette geldim nasıl izin alıcam?

  1. Sorun çözülmezse nöbetçi memura ulaşıp sistemde sorun olduğunu bu sebeple izin alamadığınızı iletin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir