KYK Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KYK Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2018-2019 dönemi KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu burs ve kredi başvuru sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

2018-2019 eğitim-öğretim yılında ilk defa bir üniversite programına kayıt olan yada ara sınıfta olup burs yada kredi almayan öğrenciler için başvurular 21 ekim pazar günü 23:59′ da tamamlandı. Başvuru yapan her öğrencinin merak konusu burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağı.

Önceki yıllarda üniversite yerleştirme takvimi ile birlikte KYK çalışma takvimi de oldukça farklıydı. Burs ve kredi başvuruları kasım ayında sonuçlanır ve ilk ödemeler aralık ayında 3 aylık (ekim,kasım,aralık) olarak yapılırdır.

Ancak ilk defa geçen yıl sonuçların açıklanması kasım ayı ödemelerine yetişti ve burs yada kredi almaya hak kazanan öğrencilere ilk ödemeler kasım ayında ve 2 aylık (ekim,kasım) olarak yapıldı.

2018 KYK Burs Sonuçları Ne Zaman?

Bu yılki takvimi değerlendirecek olursak ödemelerin yine kasım ayına yetişeceğini tahmin edebiliriz. 21 ekimde başvurular tamamlandı, tahmini olarak 1 kasım gibi sonuçlar ilan edilir ve taahhütname onaylama işlemleri yapılır. Onaylanan taahhütnameler souncunda burs yada kredi alacak öğrencilere ilk ödemeler 6 ila 10 kasım aralığında yapılır. Unutmayınız, buradaki bahsettiğimiz her tarih geçen yılı baz alarak oluşturduğumuz tahminlerdir.

İlk Ödemeler Kasım Ayına Yetişecektir!

Bur sonuçları açıklandığında KYK taahhütname onaylama işlemi yapmanız gerekecek. Burs yada kredi farketmez size tahsis edilen ödemeyi almak istiyorsanız taahhütname onayı şarttır. Eğer çıkan burs yada krediyi almak istemezseniz de taahhütname onayı yapmamanız yeterlidir, başka bir işlem yapmanıza gerek yok.

Ödemeler öğrencilerin TC kimlik numaralarının son hanesine göre ayın 6′ sı ila 10′ u arasında yapılır. TC kimlik numarasının son hanesine göre ödeme takvimi şöyle;

  • 0 olanlar ayın 6′ sında
  • 2 olanlar ayın 7′ sinde
  • 4 olanlar ayın 8′ inde
  • 6 olanlar ayın 9′ unda
  • 8 olanlar ayın 10′ unda

Ziraat kart dağıtım yerleri ve her öğrencinin hangi şubeden banka kartı alacağı sonuç ekranında bildirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir