KYK Ek Yurt Başvuruları Ne Zaman?

KYK Ek Yurt Başvuruları Ne Zaman?

2018 KYK ek yurt başvuruları ne zaman başlar? Yüksek lisans, DGS, yatay geçiş için yurt başvuruları ne zaman ve nasıla yapılacak bu sayfada anlattık.

Ek kontenjan, özel yetenek, yüksek lisans, doktora, ülkemize kendi imkanları ile gelen yabancı uyruklu öğrenciler ile geç sonuçlanan dikey geçiş ve yatay geçiş öğrencileri için ayrıca alınan yurt başvurularına ek yurt başvurusu deniliyor.

Bu kadar farklı gruptan öğrenci için açılacak olan kontenjanın yukarıda saydığımız tüm gruplar için kayıt işlemlerinin tamamlanması gerekiyor. Bu sebeple KYK ek yurt başvuruları biraz geç başlar.

KYK Ek Yurt Başvuruları

Yatay geçiş, dikey geçiş, lisans tamamlama,  yurt içi ve yurt dışı eğitim programlarına katılan, ek kontenjan, af ile dönenler, lisansüstü (ara sınıflar dahil), özel yetenek ve diğer öğrenciler (diploma notu ile dikey geçiş yapan, GATA’dan elenen vb.) için ek yurt başvuruları 3-10 Ekim tarihlerinde yapılacak.

Bu gruba Erasmus ve Farabi yapıp asıl okuluna dönen öğrenciler de dahil.

Uluslararası Öğrenciler İçin Yurt Başvurusu

Ülkemize kendi imkanları ile gelen yabancı uyruklu (uluslararası) öğrenciler için yurt başvuru tarihleri 1-10 ekim arası. Uluslararası öğrencilerin yurt başvurusu yapabilmeleri için geçerli bir TC kimlik numarasına sahip olmaları gerekiyor.

İlgili tarihlerde başvuru yapmak duyuruları takip etmek için kurumun resmi web sayfasını (yurtkur.gsb.gov.tr) takip edebilir, çağrı merkezi üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Daha önce yayınladığımız yurt başvurusu nasıl yapılır başlıklı makalede adım adım başvuru sürecini anlattık, bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Başvurular başladı ilgili sayfaya gitmek için buraya tıklayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir