KYK Taahhütname Onaylama Süresi Uzatıldı

KYK taahhütname onaylama süresi uzatıldı. Burs ve kredi taahhütnamesini onaylamayan öğrenciler için ek süre verildi, son tarih 10 Aralık.

Yurt içinde öğrenim gören ve KYK’dan burs/kredi hakkı kazanan öğrencilere ödeme yapılabilmesi için taahhütnamelerin en geç 10 Aralık saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden onaylanması gerekiyor.

Taahhütname onayı e-Devlet mobil uygulamasından yapılamamaktadır. Ayrıca bu işlemi telefon ve tablet gibi cihazlardan da yapmamanızı tavsiye ederiz. Onaylama için bilgisayar ve Google Chrome tarayıcısının güncel sürümünü kullanınız.

Normal süresi içerisinde mobil cihazlardan onaylama yapan pek çok öğrenciye burs ve kredisi yatırılmamıştı. Mobil cihazlardan kaynaklanan sorunlardan dolayı KYK bu öğrenciler için taahhütname onaylamamış olarak işlem yapmış ve burs veya kredilerini ödememişti. Buradaki sorun fark edildi ve taahhütname onaylama için ek süre verildi.

KYK taahhütname onaylama işlemleri hakkinda daha fazla bilgi için tıkayın.

Bu sebeple onaylama işlemini bilgisayardan yapmanızı ve daha sonrada onaylama işleminin tamamlandığını kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Başvuru yapmak için: https://www.turkiye.gov.tr/kyk-burs-kredi-onay-islemleri

Burs/kredinin hangi durumda kesileceği, kredi geri ödemesinin ne zaman ve ne şekilde yapılacağı gibi öğrencinin sorumluluğunda olan bilgilerin yer aldığı burs/kredi taahhütnamesini okuyup onaylayan öğrencilere ekim, kasım, aralık ayları dahil olmak üzere üç aylık ödeme yapılacak.

KYK’dan burs/kredi hakkı kazanan ama kullanmak istemeyen ve taahhütnamesini onaylamayan öğrencilere 2017-2018 eğitim öğretim yılı için ödeme yapılmayacak. Dileyen öğrenciler bir sonraki eğitim öğretim yılında (normal öğrenim süresi içerisinde olmak kaydıyla) burs/kredi için tekrar KYK’ya başvurabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir