KYK Wifi’ ye Kota Geldi

HomeWifi KYK

KYK Wifi’ ye Kota Geldi

KYK yurtlarında barınan öğrencilere ücretsiz internet sağlayan KYK Wifi' ye kota uygulanmaya başlandı. Yeni uygulamaya göre her öğrencinin aylık 16 G

KYK Portal
KYK Wifi Doğrulama Sayfası
KYK Wifi Şifremi Unuttum
Zaman Aşımı Hatası
KYK Wifi Oturum Aç

KYK yurtlarında barınan öğrencilere ücretsiz internet sağlayan KYK Wifi’ ye kota uygulanmaya başlandı. Yeni uygulamaya göre her öğrencinin aylık 16 GB kullanım kotası var.

16 GB kullanım için hız limiti getirilmemiş. Ancak yurtların tam doluluğa ulaştığı günlerden hız sorunu yaşandığı biliniyor. Hatta yoğun saatlerde kablosuz ağa bağlanıp doğrulama sayfasını açmak bile imkansız hale gelebiliyor.

Aylık 16 GB kota dolduktan sonra ne olacağı ile ilgili henüz bir bilgimiz yok. Yani kotası dolan kullanıcı ay sonuna kadar KYK Wifi’ yi kullanabilecek mı bilemiyoruz. Bu konudaki tahminimiz kotayı dolduran kullanıcılar çok düşük hız limitleri ile kullanmaya devam edebilecekleri yönünde.

KYK Wifi Kota Bilgileri Ekranı

Peki 16 GB kota KYK wifi’ de yaşanan sorunları çözecek mi bekleyip göreceğiz. KYK wifi deki sorunlardan bir kısmı kablosuz ağa bağlı cihaz sayısının çok olmasından kaynaklanıyor, bu sorunu çözmek için dolaylı bir yol gibi olacak bu uygulama.

KYK interneti hakkında daha önce yayınladığımız şifre alma ve çıkış yapma sorunlarının çözümlerini anlattığımız yazılar için linklere tıklayabilirsiniz. Konu hakkındaki soru ve görüşlerinizi iletmek için aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanabilirsiniz.

COMMENTS

WORDPRESS: 4
 • comment-avatar
  Elsayed Zaabout 1 sene ago

  Şikayetim var, interneti çevrimiçi kurslara katılmak için kullanıyorum, internet hızı göz atmak için bile çok yavaş, video açmak için maksimum 144 hız .. kotamı bitmedim bile çok yavaş çalışıyor.
  Lütfen bu sorunu nasıl çözeceğinizi.

 • comment-avatar
  seyda 1 sene ago

  kyk netimin ne kadar kaldığını nerden ögrenecegim

  • comment-avatar

   Yukarıdaki ekran görüntüsündeki gibi bir ekranda kota bilgileriniz yazılıdır. Duyurular, anketler ve kota bilgileri diye başlıklar giriş yaptıktan sonra gelen ekranda gözükür.