KYK Yedek Yurt Sonuçları

HomeKYK Yurt

KYK Yedek Yurt Sonuçları

KYK Yedek Yurt Sonuçları açıklandı. Kredi ve Yurtlar Kurumu yedekten yerleştirme sonuçlara göre herhangi bir KYK yurt müdürlüğüne kayıt hakkı kazanan

KYK Ek Yurt Başvuruları Başladı
KYK Yurt Başvuruları Ne Zaman Başlayacak
İstanbul KYK Yurtları Telefon Numaraları ve Adresi
KYK Taahhütname Onaylama
KYK Ek Yurt Başvuruları Ne Zaman?

KYK Yedek Yurt Sonuçları açıklandı. Kredi ve Yurtlar Kurumu yedekten yerleştirme sonuçlara göre herhangi bir KYK yurt müdürlüğüne kayıt hakkı kazanan öğrenciler kendilerine tanınan süre içerisinde yurtlara kayıt yaptırabilecekler.

20 eylül gününden itibaren KYK yurtlarında boş kalan kontenjanlara ve yeni açılan yurtlara yedek aday yerleştirmeleri devam edecek. Yedek yerleştirmeleri pazartesi ve perşembe olmak üzere haftada 2 kez yapılacak. Buna göre 2. yedek yerleştirmeleri 24 eylül pazartesi, 3. yedek yerleştirmeleri 27 eylül perşembe açıklanacak. Her il-ilçe ve yurt için yedek sırası bitinceye ve yurtlar doluncaya kadar ek yerleştirme işlemi devam edecek.

Yedekte sıra bekleyen öğrenciler yedek yerleştirmelerini kendileri takip edeceklerdir. KYK adaylara herhangi bir SMS yada eposta göndermeyecektir. Kayıt sırası geldiği halde son kayıt günü ve saatine kadar yurt kaydını tamamlamayan öğrenci bu hakkını kaybetmiş olacak. Kayıt yapmayan öğrencinin yerine yedekten alım yapılmaya devam edecektir.

KYK Yedek Yurt Kayıtları

Yedekten yurtlara yerleşme hakkı kazanan öğrenciler kendilerine tanınan süre içerisinde e-devlet üzerinden taahhütname onaylama ve Ziraat Bankası aracılığı ile ilk yurt ücretini ödeyerek kayıt işlemini tamamlamış olacak.

Tıklayın: KYK Yurt Kayıtları Nasıl Yapılır

Ödenmesi gereken ilk yurt ücreti Ziraat Bankası ATM, şube ve internet bankacılığından TC Kimlik No ile öğrenilebiliyor. Kayıt ücretini ödedikten sonra e-devlet üzerinden taahhütname onaylamayı unutmayın. KYK taahhütname onaylama işlemleri ile ilgili daha fazla bilgi için linki tıklayın.

KYK yedek yurt kayıtları asıl kayıtla aynıdır, önce bankadan ilk yurt ücreti ödenir sonrasında e-devlet üzerinden taahhütname onaylanır, böylece yurt kaydı tamamlanmış olur. Kayıt yapıldığı günden itibaren öğrenci yurtta barınmaya başlayabilir.

Tıklayın : Sonuç Açıklama Sistemi

COMMENTS

WORDPRESS: 0